Jednym z dobrych sposobów na zachowanie okien w dobrym stanie jest ich regularne czyszczenie. Jeśli żyjesz w okolicy ciągle narażonej na złą pogodę, na przykład na wybrzeżu, istotne jest, aby często czyścić okna w naszych domach. Zapewnia to, że pył, brud, a nawet mgła solna z rzeki nie gromadzi się na szybie, parapecie i oknach drewnianych, powodując zepsucia, a nawet grzyba.

Oto parę efektywnych strategii biernego ogrzewania, które trzeba wziąć pod uwagę: 

• Wykorzystaj moc słońca: Istotnym ze sposobów zmaksymalizowania ciepła słonecznego jest umożliwienie dostępu naturalnego światła w domu podczas zimowego kwartału. Pozwalając słońcu ogrzać wnętrze domu dosłownie wykorzystujesz energię z słońca. Gdy twój dom zostanie ogrzany od światła słonecznego, jego temperatura może trwać wiele godzin. Możesz wdrożyć tę strategię okresowo mając zainstalowane duże okna skoncentrowane na słońce od południa.

• Uszczelnij nieszczelności: Wycieki w twoich drzwiach oraz oknach mogą pozwalać na ucieczkę ogrzanego powietrza na zewnątrz. To nie pomaga w zachowaniu temperatury w domu w okresach zimowych. Poproś specjalistę o sprawdzenie okien i drzwi pod kątem możliwych wycieków, a następnie o jak najszybsze zamknięcie tych obszarów.