Unikaj zbyt dużej ilości szafek: podczas ustawiania w domu szafek minimalizujesz ilość wymienianego powietrza. Może to doprowadzić do nadmiernego zawilgocenia w twoim środowisku  aa następnie zaczniesz widzieć skraplanie w oknach.

 Sprawdź przestrzeń sypialni: Ważna jest również dobra wentylacja. Być może będziesz musiał zatrudnić eksperta by to sprawdzić.  Bez tego mogą pojawiać się przeszkody, które uniemożliwiają prawidłowe krążenie powietrza. Należy także odpowiednio przewietrzyć strych i piwnicę, aby ograniczyć wilgoć. 

 Usuń lub wyreguluj nawilżacz: jeśli w budynku jest zbyt mało wilgoci i masz nawilżacz może to oznaczać czas na odłączenie tego urządzenia. Być może nie musisz jednak całkiem pozbywać się nawilżacza. Poeksperymentuj z ustawieniami i możesz znaleźć idealną równowagę między utrzymaniem mieszkania w stanie nawilżonym a gromadzeniem zbyt dużej ilości wilgoci. 

 Kup dobre okna: Problem może dotyczyć samych okien. Jeśli twoje okna są przestarzałe możesz pomyśleć o kupnie nowych. Okna z podwójnymi szybami mogą pomóc w utrzymaniu nadmiaru wilgoci na zewnątrz.