Jednym z największych wydatków, jakie możesz ponieść jako właściciel nieruchomości, jest konserwacja. Zwykle jest to mycie oraz ogólne utrzymywanie lokalu. Jednak konserwacja może być pro aktywna, czyli tam, gdzie pojawiają się komercyjne okna z potrójnymi szybami. Okna w waszym budynku wprowadzają dużo zimnego powietrza w zimie [oraz|i} gorące powietrze w lecie, jeśli są tylko pojedynczą glazurą. Oznacza to, że musisz używać więcej [prądu|energii}, aby utrzymać chłód w lecie i ocieplić go w zimie. To tak, jakby mieć bardzo nieszczelny przewiew w oknach. 

Jeśli myślisz o podwójnych oszkleniach jako pro aktywnej formie konserwacji, zauważysz, że jest to świetna inwestycja, która opłaci się z czasem, ponieważ zaoszczędzisz na kosztach prądu lub paliwa. 

Możesz również nadać waszym oknom stylowe ulepszenie, ponieważ istnieje wiele odcieni i wykończeni, które naprawdę mogą dodać do waszego wnętrza. Szacunki mówią, że możesz utracić w dowolnym miejscu od 50 do 90 procent ciepła przez oszklenia z podwójną szybą. Twoja wydajność energetyczna wzrasta, a pracownicy będą mniej zrzędzić na chłód. Jeśli czują się niekomfortowo, może to prowadzić do zmniejszenia pracy. Dzięki cieplejszym wnętrzom dzięki podwójnemu oszkleniu można powiększyć produktywność pracujących. To kolejna zaleta instalowania nowych okien. Dzięki tym formom okien pocenie ulega znacznemu skróceniu. Kondensacja może prowadzić do wilgotnych warunków, co może prowadzić do gromadzenia się pleśni, które mogą stać się toksyczne i kosztować wiele do czyszczenia. Jest to szczególnie ważne, jeśli w budynku znajdują się jakiekolwiek plastikowe. Wilgoć gromadzi się i może osłabić drewno, powodując zawalenia oraz złe warunki dla mieszkańców.