Pleśń na ścianach – Czy może być wina nowych okien?

Stare drewniane okna chcę wymienić na plastikowe. Stare są nieszczelne i budynek zimą bardzo się wyziębia. Ale sąsiedzi powiedzieli, że u nich po takiej wymianie pojawiła się wilgoć i pleśń na ścianach. Ponadto skarżą się na bóle głowy. Czy to jest wina nowych okien? W przypadku nowych okien także z PVC, jak również z drewna problemem może być nadmierna szczelność. Powoduje to brak komfortu dla mieszkańców, a często prowadzi również do nadmiernego zawilgocenia pomieszczeń. Zalecanym rozwiązaniem jest zastosowanie nawiewników powietrza, ewentualnie elementów pozwalających rozszczelnić okno, łączących w sobie nowoczesną wentylację z zachowaniem odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniach. Rozwiązanie to, w przeciwieństwie do wietrzenia, ograniczy też nadmierną utratę ciepła.

6 powodów, żeby zainstalować okna drewniane. Drewniane drzwi były dobre przez długie lata. Wytrzymałe i dostępne w wielu stylach, drewniane drzwi naprawdę zrobiły niezłą robotę. Ale z drugiej strony wymagały sporo konserwacji, czy to malowania, szlifowania czy czyszczenia; drewniane drzwi wymagały dużej troski.

Kilka|Wiele|Pare}  zalet systemu okien PCV – Sprawdź zalety: Okna plastikowe są najlepsze pod względem efektywności energetycznej – rama okna odgrywa decydującą rolę w osiągnięciu energooszczędnej i ekonomicznej izolacji termicznej. Profile okienne wykonane z wysokiej jakości plastiku w porównaniu z oknami aluminiowymi lub drewnianymi: mają lepsze właściwości izolacyjne i są w stanie zmniejszyć koszty ogrzewania. Przy stosowaniu ram okiennych z PVC w standardzie domu pasywnego istnieje bardzo wysoki potencjał oszczędności energii.