Czy okna 7-komorowe parują mocniej niż np. okna 1-komorowe? Czy zaparowanie okna od wewnątrz zależy od tego ilu komorowe jest okno? Ilość komór nie przekłada się bezpośrednio na parowanie okna. W czasie zimowym skroplenie się wody jest spowodowane niską temp szyby, profilu. Wraz z powodu niskich temperatur na zewnątrz użytkownicy domów nie wietrzą ich z odpowiednią częstotliwością doprowadzając do podwyższenia wilgotności w domu. Niska temperatura profilu i podniesiona wilgotność powietrza skutkuje przekroczeniem punktu rosy i skropleniem się wody.

Potem przyszedł czas na PCV. Od końca lat 80 zdominowali branżę. I nie jest trudno zrozumieć, dlaczego?. Oto 5 powodów, aby zamontować okna plastikowe. Okna PCV są łatwe w utrzymaniu – okna wysokiej jakości z PVC są niezwykle proste w eksploatacji i wymagają minimalnej pracy. Z innej strony okna drewniane muszą być glazurowane co trzy lata i malowane co 5 lat. Najnowocześniejsza granulacja PCV jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne i zapewnia odporność na światło. Do czyszczenia ram okiennych wystarczy czysty płyn do mycia naczyń ze względu na łatwość pielęgnacji gładkich powierzchni profili.

Długa żywotność – Wyprodukowane z tworzywa sztucznego świadczy, że okna plastikowe są naprawdę odporne i trwają wyjątkowo długo, znacznie dłużej niż okna drewniane, a Ty nie musisz się martwić.