Należy zobaczyć poprawność działania wentylacji grawitacyjnej oraz zapewnić dopływ świeżego powietrza poprzez intensywne lecz krótkie wietrzenie budynku lub zastosować nawiewniki. Najczęstszą przyczyną wyraszania się pary wodnej na szybie jest za duża wilgotność w mieszkaniu.

Dlaczego szyby roszą się tylko po bokach?

W granicach od 2 – 5 cm a nie na całej powierzchni? Szyba zespolona jest wykonana z dwóch tafli szklanych połączonych ze sobą po obwodzie ramką metalową a ta właśnie ramka tworząc most termiczny jest powodem roszenia się szyby. Należy sprawdzić poprawność działania wentylacji grawitacyjnej gdyż najczęściej brak działania wentylacji jest główną przyczyną wyraszania się pary wodnej na szybie. W Oknach z szybami wyposażonymi w ramkę thermo ( specjalna ramka PCV zamiast metalowej) takie działanie nie występuje.

Zalety instalacji okienPCV – Porady klientów.

Bezpieczeństwo – sposób, w jaki konstruowane są okna plastikowe oznacza, że są one wyposażone w dużo bardziej złożony system blokowania, przez to Twoje okno jest o wiele bardziej bezpieczne. Klamki okienne pcv są zbudowane, aby uniemożliwić niepożądanym osobom uzyskanie wejścia do Twojego domu.