Dlaczego zimą okno jest zaparowane wewnątrz pokoju? – Sprawdź

Dlaczego zaparowana jest wyłącznie jedna z szyb?

Jeśli zaparowanie szyby występuje wewnątrz pakietu to szyba zespolona nie jest szczelna, a jeśli zaparowanie szyby występuje od strony lewej to zapewne nie jest to szyba z powłoką niskoemisyjną lub przy montażu zamieniono stronę lewą z prawą.Okna z PCV są wyjątkowo trwałe – w przeciwieństwie do okien z drewna okna z PVC mają szczególnie długą żywotność. Okna dobrej jakości charakteryzują się odpornością na odkształcenia i wysoką funkcjonalnością przez dużo lat. W oparciu o ich długą żywotność przez co najmniej 30 lat okna PCV są doskonałą inwestycją, również w zakresie utrzymania wartości nieruchomości.

Jako właściciel mieszkania powinieneś nieustannie podejmować decyzje dotyczące zakupów jakie mają wpływ na twoje gospodarstwo domowe. Utrzymanie funkcji domu może pomóc Ci aby w pełni je wykorzystać ale czasami zastąpienie niektórych przedmiotów ma głębszy sens. Jeśli twoje okna są stare i nieefektywne, prawdopodobnie już niedługo skorzystasz z oferty zakupu okien zamiennych.

Dlaczego zimą okno jest zaparowane wewnątrz mieszkania?

Najczęściej związane jest to z wysoką wilgotnością w pomieszczeniu. Para wodna zawarta w powietrzu rosi się na najzimniejszej powierzchni (np. gdy coś zimnego wyjmiemy z lodówki). Często jest to właśnie szyba.