Do czego niezbędny jest parapet wewnętrzny? -Zobacz

Do czego niezbędny jest parapet wewnętrzny?

biały parapet wewnętrzny – Główna funkcja parapetów wewnętrznych dotyczy wspomagania utrzymania prawidłowej cyrkulacji powietrza we wnętrzach. Umieszczone pod oknem grzejniki uwalniają gorące powietrze, które porusza się ku górze, a podokiennik kieruje to powietrze na pomieszczenie oraz wspomaga jego cyrkulację z tym zimnym napływającym z nad okna.

Zapewnienie przyjaznej temperatury w mieszkaniu jest kosztowne, szczególnie gdy warunki pogodowe na zewnątrz jest ekstremalna. Jednym ze systemów promowania umiarkowanego środowiska wewnętrznego jest zamontowanie stolarki okiennej. Możesz być zdziwiony strategiami, które możesz zastosować, by to zrobić. 

Poza tym dzięki parapetom znacznie zmniejsza się zabrudzenie ściany nad kaloryferami, które jest normalnym zjawiskiem będącym w ciągu grzania. Dodatkowo, podokienniki zabezpieczają ścianę pod oknem przed zamoknięciem np. na skutek opadów deszczu czy śniegu.

Niezależnie od walorów użytkowych, parapety wewnętrzne podkreślają charakter danego miejsca i pełnić rolę pewnego rodzaju ozdoby. Coraz częściej łączy się funkcję praktyczną z dekoracyjną, np. {poprzez wykorzystanie parapetów do stworzenia przytulnych, wyłożonych miękkimi poduchami siedzisk we wnęce okiennej|wbudowanie w wnękę okienna domowej biblioteczki.