Wykonaj następujące czynności aby sprawdzić czy stolarka okienna nie wydzielają powietrza na zewnątrz. Najpierw spójrz na wnętrze i na zewnątrz twoich okien. Obejrzyj czy nie ma widocznych szczelin w którym wiązanie mogło zacząć się odrywać lub się pogarszać. Jeśli okna w twoim domu są stare, poszukaj szklarza, który wprawi dodatkowe zabezpieczenie. Oszklenie jest dobrym materiałem który utrzymuje ciepło. 

Możesz wykorzystać dym z kadzidełka czy płomień ze świecy aby sprawdzić czy nie ma przecieków w twoim domu. By to zrobić, należy najpierw zamknąć wszystkie drzwi i okna. Następnie zamknij wszystkie otwory wentylacyjne i przepustnice. Włącz wentylatory wyciągowe w łazienkach i kuchni. Następnie odpal kadzidło lub świecę przy oknach. Dym lub płomień będzie się poruszał jeżeli z zewnątrz pojawi się powietrze.  Kolejnym sposobem na sprawdzenie szczelności okien jest drobne potrząśnięcie częścią okna. Jeżeli okno grzechota może są tam przecieki. 

Możesz także wstrząsnąć zewnętrzną ramą okna. Rama, która toczy się z łatwością po umieszczeniu w otworze w ramce, jest prawdopodobnie przyczyną wycieku powietrza.