Problem z stolarką okienną drewnianą

Okna drewniane mają takie same problemy jak stare drewniane domy szkieletowe . Bez właściwej konserwacji okna drewniane są podatne na wilgoć, atak grzybów i pleśni Problemy te mogą być kosztowne do naprawienia.

Największym wrogiem wszystkich rodzai okien drewnianych jest woda. Kiedy woda wnika sa powierzchnię drewnianą może wywoływać rozszerzanie się i zmiękczanie włókien w drewnie. Ta miękka, wilgotna powierzchnia jest doskonałym podłożem dla pleśni oraz grzybów, które powodują zgniliznę. To gnicie jest procesem naturalnym. Jest to sposób rozkładu martwych drzew, który ma miejsce każdego dnia w lesie. Jednak ten sam proces ma miejsce przy twoich drewnianym oknach w domu.

Przeciwdziałanie problemom, które często powodują awarię okien drewnianych, powinno być ważną część planu konserwacji. Pojawia się wiec pytanie. Jakie kroki można wykonać, jeśli okna drewniane przeszły już proces konserwacji i wymagają wymiany?

Wymienić na okna pcv czy drewniane?

Okna z pcv oferują wygodniejszą alternatywę niż myśli wiele ludzi. Okna z pcv zmieniły się drastycznie w poprzednich latach a aktualnie wiele projektów pcv można znaleźć w budynkach starszych z przed wielu lat. Zastąpienie ramami drewnianymi podobnymi do oryginalnych modeli ma {ogromne|duże|wielkie|olbrzymie|kolosalne znaczenie dla budynków zabytkowych i niektórych domów starszych ponieważ zastąpienie okien drewnianych za pomocą pcv nie daje oryginalnego wyglądu.