Z biegiem czasu mechanizmy okien mogą ulegać zużyciu. Szersze spojrzenie na tą sytuację ukazuje również straty ciepła i energii. Bezodpowiedniego czyszczenia, konserwacji i napraw wydajność i efektywność okien spada.

Zgodnie z najnowszymi badaniami , okna z pojedynczymi szybami tracą 10 razy więcej ciepła na jednostkę aniżeli inne modele okien. Dzięki czemu Ty i Twoja rodzina nie tylko nie będziecie zmagać się rosnącymi kosztami energii. Właściciele domów na wynajem nie powinien akceptować utraty ciepła jako normy. Istnieje dużo sposobów na zmniejszenie strat ciepła dzięki odpowiedniemu wyborowi okien. Czytaj dalej, aby odkryć kilka z nich.

Zainwestuj w zabezpieczenie przed przeciągami

Trzymanie przeciągów na dystans jest dużą częścią łamigłówki. Zmniejszona utrata ciepła, większa izolacja akustyczna oraz poprawiony wygląd to tylko niektóre z zalet jakie można zyskać dzięki obecnie dostępnym, tanim i skutecznym metodom ograniczania przeciągu.

Uszczelnienie okien zapobiegnie także przedostawaniu się kurzu, zanieczyszczeń i innych odpadów z zewnątrz. Należy jednak zachować uwagę  aby uzyskać odpowiednią wentylację i chronić stolarkę okienną przed kondensacją.