Jeśli chodzi o zakup okien do użytku mieszkalnego lub komercyjnego, wielkość ma znaczenie. Musisz upewnić się, czy twoje nowe okna dokładnie pasują do przestrzeni, w innym razie przeciągi i mroźne powietrze mogą uczynić twój lokal mniej przytulnym. Zmierz istniejące okna tak idealnie, jak to możliwe, i zapisz wyraźnie wszystkie pomiary na kartce. Warto także zwrócić uwagę na wszelkie przeszkody znajdujące się w oknie oraz poza nim, jakie mogą uniemożliwić jego całkowite otwarcie. Ściany, półki, meble i inne przeszkody mogą utrudniać dostęp do okna i wpuszczać świeże powietrze.

Styl

Zanim zdecydujesz się na styl okna , zastanów się nad stylem architektonicznym swojej posiadłości i zastanów się, jaki rodzaj okna najlepiej sprawdzi się przy istniejących funkcjach. Jeśli wciąż nie masz pewności, jaki styl wybrać, spójrz na właściwości okna, aby sprawdzić, czy możesz bardziej skupić się na wyglądzie czy opcjach okna.

Efektywności energetycznej

Wydajność energetyczna jest wyjątkowo ważnym czynnikiem przy zakupie nowych okien. Instalacja energooszczędnych okien jest to dobrym sposobem na obniżenie wydatków na ogrzewanie lokalu i sprawienie, aby budynek był nieco bardziej przyjazny dla środowiska.