Plastikowe okna – dziesiątki lat bezpieczeństwa- Sprawdź

Drewniane okna przez wiele lat będą dobrze prezentowały się i sprawnie działały dzięki łatwym zabiegom pielęgnacyjnym i konserwacyjnym.

Dwa razy w roku, najlepiej wiosną i jesienią, dokładnie oczyść okna. Ramy i ościeżnice umyj wodą z dodatkiem delikatnego detergentu. Myjąc przeszklenia zwróć uwagę, by płyn do szyb nie miał styku z drewnem. Następnie zabezpiecz poszczególne elementy okna preparatami do konserwacji. Na ramy i ościeżnice nałóż emulsję pielęgnacyjną, uszczelki nasmaruj środkiem na bazie żywicy silikonowej, a okucia – WD-40. Przy okazji obejrzyj powłokę lakierniczą. Gdyby pojawiłyby się drobne pęknięcia lub odpryski, delikatnie wygładź powierzchnię papierem ściernym, a następnie nanieś odpowiedni lakier. 

Warto również sprawdzić, czy okna płynnie otwierają się i zamykają. W razie potrzeby regulację okuć możesz zrobić samodzielnie według instrukcji lub skorzystać z usługi odpłatnej regulacji. Oznacza to, że nasz świat skorzysta też na bardziej efektywnym wykorzystaniu energii elektrycznej i gazu. W naturalniejszy sposób naturalne światło sprawi, że Twój budynek będzie bezpieczniejszym miejscem do nawigacji. Pomaga zapobiec poślizgnięciom, potknięciom i upadkom, szczególnie dla członków rodziny o gorszym wzroku.

W dbałości o Twój komfort zapewniamy kompleksowe wsparcie techniczne oraz profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej obsługi, pielęgnacji lub konserwacji okien czy drzwi balkonowych, nasi eksperci są zawsze gotowi służyć swoją fachową radą oraz doświadczeniem. Na zlecenie możemy również przeprowadzać okresowe przeglądy techniczne, obejmujące ocenę stanu powłoki lakierniczej, konserwację i ewentualną regulację.