Z czasem przestarzałe, zmęczone, uszkodzone lub zaniedbane okna mogą być dużo problemów, które mogą bezpośrednio wpływać na zdrowie i samopoczucie ludzi w nich przebywających. Wilgoć i pleśń to tylko jedno z głównych problemów napotykanych przez takie osoby. Natomiast w szczególności narażenie na czarną pleśń może spowodować poważne, długotrwałe uszkodzenia.

Cicha, często niewidoczna i niezwykle niebezpieczna ciemna pleśń jest problemem w wielu domach w całym  kraju. W niniejszym miejscu przyjrzymy się bliżej skutkom czarnej pleśni i sposobowi jej zaradzenia lub zapobieżeniu, szczególnie w przypadku ram okiennych.

Skutki pleśni w domu

Jeśli masz wilgoć i grzyb w domu, na ogół posiadasz większe szanse na cierpienie z powodu chronicznych chorób układu oddechowego, takich jak infekcje, alergie i astma. Osoby, jakie są regularnie narażone na grzyba, mogą również mieć słabsze układy odpornościowe. Niektóre osoby są bardziej podatne na działanie wilgoci i pleśni niż inne osoby. Niemowlęta, dzieci i osoby stare są szczególnie narażone, ale narażenie ma zgubny wpływ na zdrowie, niezależnie od wieku człowieka. Dowiedz się więcej o przyczynach zatrucia ciemną pleśnią .