Jako wiodący instalatorzy stolarki okiennej z pcv dostarczamy ten zachwycający, tradycyjnie inspirowany projekt z nowoczesną wygodą łatwej konserwacji. Oprócz instalowania nowych stolarki okiennej nasi fachowcy są znani ze swoich wskazówek dotyczących pielęgnacji stolarki otworowej . W niniejszym poście dzielimy się dobrymi poradami  jak naprawić okno. 

Okna otwierane są projektowane tak, aby przeciwdziałać grawitacji w celu otwarcia oraz zamknięcia. Oznacza to, że każde zakłócenie systemu balansu okna jest szkodliwe dla mechanizmu otwierania i zamykania. Pomimo klasycznego i estetycznego wyglądu okna okiennego, okno wykorzystuje wyrafinowany system do przenoszenia ciężaru okna w celu prostego otwierania i zamykania. Okna uchylne pracują na małych urządzeniach zwanych butami balansowymi, które po wyłączeniu z ramy uniemożliwiają pozostawieniu okna otwartego.

Profesjonalna kontrola i naprawa jest zalecana w przypadku rozłączonych butów balansowych lub uszkodzonych akcesoriów, jakie mogą spowodować, że rama ześlizgnie się z wyrównania.