Identyfikacja czarnych zarodników pleśni

Ciemna pleśń jest szczególnie zagrażająca. Jeśli jesteś postawiony na działanie czarnych zarodników pleśni przez długi czas, może to zagrozić uszkodzenie narządów. Obecność czarnej pleśni może też wpływać na twoje zwierzęta domowe. 

Zanim zaczniesz dramatyzować, upewnij się, że odcień, którą widzisz, jest rzeczywiście czarną pleśnią. Najprostszym sposobem na identyfikację grzyba jest zerknięcie na kolor. Forma może być czarna, biała, zielona, czerwona i pomarańczowa. Jeśli twoja forma ma inny kolor niż czarny, nie jest to czarna pleśń. Inne formy można poddać działaniu wybielacza. Jeśli natomiast nie masz pewności, powinieneś zadzwonić do specjalisty, i nie obsługiwać potencjalnie niebezpiecznej substancji. 

Zapobieganie wzrostowi czarnej pleśni

Jak każde formy i wilgoć, czarna pleśń jest spowodowana intensywna wilgocią. Nadmiar wilgoci może pochodzić z wielu defektów, z przeciekami i zbliżającą się wilgotnością tylko z jednej przyczyn. Wzrost grzyba jest także często powodowany i nasilany przez kondensację na oknach i witrynach . Bez powodu na przyczynę pleśni w Twoim domu, określenie źródła problemu a jego rozwiązanie jest niezbędne.