Podczas serwisowania zamków i zawiasów ważne jest aby używać odpowiednich środków czyszczących. Ogólnie rzecz biorąc dobrze jest unikać substancji chemicznych, które| są bardzo silne, ponieważ mogą one zniszczyć elementy okna. W większości przypadków detergent do mycia lub nawet wilgotna ściereczka wystarczą aby usunąć warstwę brudu i pozostawić lśniące okien i drzwi.

Podobnie jak w przypadku wszystkich obiektów mechanicznych z ruchomymi detalami, drzwi i zawiasy muszą być oliwione dość często. Istnieje dużo produktów, których możesz używać aby wszystko działało sprawnie. Jednym z najprostszych sposobów smarowania zawiasów i zamków jest użycie wazeliny. Wazelina dostaje się do zawiasu i dobrze przylega więc nie ucieknie i nie zrobi brudu jak olej czy inne smary.

Unikaj używania nadmiernej siły

Oprócz regularnego czyszczenia i smarowania ważne jest też, aby traktować zamki i zawiasy z szacunkiem przy korzystaniu z drzwi. Staraj się unikać nadmiernej siły, a jeśli twój zamek bycie się sztywny, spróbuj go naprawić, i nie wymuszać. Im łagodniejszy jesteś z twoimi drzwiami, tym dłużej będą trwać twoje zawiasy i zamki.

Dowiedz się więcej o dbaniu o zamki i zawiasy oraz inwestowaniu w wysokiej jakości drzwi i okna, rozglądając się po naszej witrynie lub nawiązując kontakt z członkiem naszego zespołu.