Okna z podwójnymi szybami są jak sama nazwa wskazuje, specjalnym rodzajem stolarki okiennej, które składa się z dwóch oddzielnych elementów szklanych. Te dwa kawałki szkła zawierają gaz, który absolutnie nie reaguje z upływem czasu i jest bardzo stabilny. Ta kombinacja jest nie do pokonania, jeśli chodzi o zanieczyszczenie hałasem ponieważ oznacza to podejście dwutorowe jeśli chodzi o rozwiązanie tego problemu:

Zewnętrzna warstwa okna pochłania siłę zanieczyszczenia hałasem, która składa z laminowanego kawałka szkła, jaki jest bardzo dwiema taflami szkła z kawałkiem folii 0,76 mm pomiędzy nimi.

Następnie istnieje szczelina powietrzna na ogół pomiędzy 12 mm do 18 mm (im szersza, tym lepiej dla celów redukcji dźwiękowej, w której znajduje| się gaz obojętny, który pochłonie wszelkie szczątkowe fale uderzeniowe, jeśli hałas jest szczególnie głośny.

Jest druga tafla szkła, więc fala dźwiękowa musi przejść przez warstwę szkła, następnie kawałek folii, następnie powierzchnię wypełnioną argonem o grubości 19 mm, następnie drugą taflę szkła, a kiedy wchodzi do twoich uszu po przeciwnej stronie okna, dźwięk jest znacznie zredukowany.

Dobrej jakości okno PCV, takie jak te, które sprzedajemy. Może mieć podobną odporność na dźwięk w stosunku do grubej ściany z cegły i potrafi być również bardziej skuteczne w przypadku wymiany ciepła. Tak więc w zimie właściciel domu może czerpać z darmowego ogrzewania słonecznego.