Utrzymywanie w działaniu klamek, zawiasów i zamków to dość proste zadanie. Konserwację należy wykonywać co 3 do 6 miesięcy, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie drzwi i okien bez żadnych problemów. Duża rzesza specjalistów dostarcza obecnie broszury na temat sugestii dotyczących czyszczenia wraz z instrukcją obsługi. Jeżeli nie dostaniesz broszur, poproś sprzedawcę o poradę.

Zawiasy okienne są usytuowane w kanale okna. Będziesz mógł do nich dotrzeć tylko po otworzeniu okien. Zawiasy trące będą działały lepiej, im więcej otworzysz okna. Spryskiwać można lekko zwalniając zawiasy za każdym razem, gdy wykonasz konserwację. Zawiasy okien PCV są drugą często spotykaną usterką obok zarysowań okna. 

Zasadniczo jest toż pytanie, które wypytywane jest przez każdą osobie przy kupnie okien. Co dokładnie większość konserwatorów używa do czyszczenia szkła? Prostą reakcją jest toż, iż nie ma absolutnie żadnego sekretu, a jedyną sztuczką jest zakup właściwego środka do czyszczenia szkła, który jest dostępny w wielu marketach. Użyj tego środka do czyszczenia szkła z| rolką papieru ponieważ papier toaletowy lub rolka kuchenna doskonale nadają się do wysuszenia powierzchni. Używając rolki, intensywnie przeczyść okno aż brud zniknie. Następnie obróć rolkę jeszcze raz i wygładź szybę, aż okno wyschnie. Zastosuj tę samą metodę oczyszczania zewnętrznej strony szyby.

Bezpieczne jest używanie małej ilości rozpuszczalnika do oczyszczania w celu usunięcia kleju lub lepkich śladów na szkle.