Zobacz – Jak dobrać okna w zależności od kierunków świata –cz.III? 

Ogromne okna są źródłem światła oraz zysków z energii słonecznej, ale również mogą być powodem nagrzewania pomieszczeń. W zależności od przekątnej okien i konstrukcji  budynku (występowania zadaszeń/balkonów nad oknami) pomyśl nad doborem szyb szczególnie od strony południowej i zachodniej. Od tej strony, zyski z Słońca są ograniczonei naturalne oświetlenie jest niemal stałe. Szyby ze zwiększoną  izolacją termiczną pozwalają na poszerzenie okien,  przy jednoczesnym ograniczeniu utraty ciepła w zimie. Okna otwierane do wewnątrz są również uważane za gwarantujace lepszą wentylację, pomagając w tworzeniu krzyżowej bryzy i przepływowi chłodnego powietrza. Dobra wentylacja jest podstawowym elementem w domach i może odblokować dużo zalet dla poszczególnych osób. 

Tradycyjnie okna skrzynkowe mają tendencję Otwieralności na zewnątrz. Jest duża liczba powodów, dla których był to ulubiony kierunek od wielu lat. Aby uzyskać więcej porad dotyczących bezpieczeństwa okien, przeczytaj nasz artykuł po podstawowych zabezpieczeniach drzwi i okien.

Potrzebujesz wsparcia w podjęciu decyzji otwieralności okien? Nasz zespół ma zapewnić uczciwe podejście do tematu oraz przedstawi ci jeszcze raz przejrzyste rady w tej dziedzinie. Zatelefonuj lub napisz do nas dzisiaj, aby uzyskać wskazówki.