Jak dobrze okno dźwiękoszczelne zabezpiecza przed hałasem?

Izolacja akustyczna okna jest podstawową funkcją okien redukujących hałas. Obowiązkiem jest nie tylko utrzymanie wewnętrznych dźwięków w pokoju, lecz także utrzymanie dźwięków w wolnym pokoju. Projektanci pokoju muszą wziąć pod uwagę preferencje dźwiękowe dla pracowników hotelowych. Ważnym jest aby hałas wydawany w konkretnym pokoju powinno go nie być słychać w kolejnych pomieszczeniach.

Jak zrobić aby hałas z za okna nie docierałby do pokoju?

Tutaj również warto zadbać by okno zapobiegało niepożądanemu hałasowi z zewnątrz. Duże ośrodki miejskie muszą zwracać szczególną uwagę na ten element okna hotelowego. Jeśli budowa ma miejsce na nieruchomości w promieniu jednego bloku, istnieje duża możliwość, że goście usłyszą taki hałas jeśli nie zostaną podjęte działania w kierunku zaizolowania pomieszczenia przed niechcianym hałasem 

Czy okno zapewnia ochronę przed nagrzewaniem i wychłodzeniem?

Jeżeli hotel zamierza zainwestować w dźwiękoszczelne okna, powinien również dowiedzieć się czy to okno pomoże zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Goście hotelowi są znani z nadużywania środków masowego przekazu w swoich pokojach tak wiec przy budowie hotelu należy wziąć taki element pod uwagę. Na etapie budowy zalecamy zakup okien dźwiękoszczelnych które także w znacznym stopniu dbają o zachowanie ciepła w pomieszczeniu gdzie są zainstalowane. Oszczędności uzyskane dzięki ogrzewaniu można zatrzymać jako zysk hotelu i poświęcić w przeznaczyć na inne cele.