Należy więc postawić na rozwiązanie, które zapewni nam wysoki stopień bezpieczeństwa- Zobacz

Nowe bryły domów nieodłącznie kojarzą się z dużymi przeszkleniami, które od kilkunastu sezonów niegasnąco podbijają serca zarówno inwestorów, oraz architektów. Podjęcie decyzji o montażu wielkogabarytowego okna niesie jednak z sobą pewne wątpliwości – przy tak niestandardowym rozmiarze szyby należy bowiem zachować wysoki stopień stabilności, bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. Aby ograomna szyba nie stała się… równie ogromnym problemem, warto postawić na nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne. Wybór okien to zazwyczaj decyzja na lata. Warto więc postawić na rozwiązanie, które zapewni nam wysoki stopień bezpieczeństwa i pozwoli na komfortowe użytkowanie, bez strat na walorach estetycznych. Zwłaszcza, jeśli taka technologia jest dostępna dziś dla wszystkich z nas. 

Niestety, nieprawidłowa konserwacja i opóźnione naprawy mogą szybko doprowadzić do kłopotów z oknami. Bez okresowej opieki  trudno jest otwierać i zamykać okna przez lata. W niektórych przypadkach okna skrzydłowe nie będą w ogóle otwarte. A te problemy można naprawić!

Choć łatwo jest o nie zadbać, wielu zapomina ukończyć podstawową, okresową konserwację. Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju okna, mechanizm otwierania i zamykania wymaga małej pomocy w utrzymaniu płynności. Zarówno okna pcv oraz drewniane wymagają czyszczenia i smarowania, aby pozostać w nienagannym stanie.