Wielu z nas wolałoby mieć cichszy dom. Niezależnie od tego, czy żyjesz w pobliżu lotniska, zajętego skrzyżowania, placu budowy, placu zabaw czy szkoły, prawdopodobnie masz dosyć niechcianego hałasu. Być może słyszałeś o dźwiękoszczelnych oknach lub dźwiękoszczelnych przesuwanych szklanych drzwiach, jednakże nie posiadasz pewności, czy rzeczywiście działają i czy są warte inwestycji. W obecnym materiale omawiamy fakty dotyczące dźwiękoszczelnych okien i dźwiękoszczelnych przesuwanych szklanych drzwi.Czy dźwiękoszczelne okna są naprawdę dźwiękoszczelne?

Wielu kojarzy słowo dźwiękochłonny z ciszą. Nie znamy żadnych dostępnych w handlu okien, które zatrzymują dźwięk w 100%, tylko niektóre okna hamują hałas lepiej niż jakikolwiek inny materiał na rynku. Ważną rzeczą, którą musisz wiedzieć o dźwiękoszczelnych oknach, jest ocena ich stanu. 

Innymi słowy, nasze okna mogą zatrzymać więcej niż dwukrotny hałas w postaci okien z jednym szyldem.

Jakie mechanizmy redukują transmisję dźwięku w dźwiękoszczelnych oknach?

Twoje instynkty dotyczące działania dźwiękoszczelnych okien są prawdopodobnie poprawne. Izolacja akustyczna i oceny dźwiękoszczelności są w dużej mierze uzależnione od czterech czynników.