Warto zdecydować się na zastosowanie ukrytych zawiasów – Zobacz

By maksymalnie uprościć formę okna, warto

 zdecydować się na zastosowanie odkrytych zawiasów 

i wykonanie odwodnień na dole ramy. Brak zauważlanych zaślepek sprawi, że rama będzie jeszcze bardziej delikatna i lekka. Stalowy system na bazie którego zbudowano okno z odkrytym skrzydłem, jest dwuwymiarowym systemem o zwiększonej izolacyjności termicznej, charakteryzującym się również świetnymi właściwościami akustycznymi. Współczynnik przenikania ciepła – wartość, na której najbardziej zależy osobom zamawiającym okna do domów, dla tego okna wynosi U < 1.0 W/m3K. To dobry wynik, który gwarantuje użytkownikom ciepło i komfort na co dzień, w dłuższej perspektywie zaś – mniejsze rachunki za ogrzewanie. W nowej technologii mogą zostać wykonane okna zarówno cztero- jak również jednoskrzydłowe.

Czyszczenie i smarowanie elementów zapewni, że stolarka otworowa będą nadal dostarczać wiele korzyści w postaci zatrzymania hałasu i zachowaniu ciepła.

Proste otwieranie oraz zamykanie, zwiększone bezpieczeństwo, zwiększona energooszczędność oraz estetyczne wykończenie – wszystko to idzie w parze z rzetelnie utrzymanymi oknami.