Jak dbać o okna od czasu ich zakupu? – Dowiedz się!

Aby bezpiecznie i właściwie użytkować okna należy dbać o nich od czasu ich zakupu. Pamiętajmy, że podczas prac remontowych, dalszych prac budowlanych lub wykończeniowych oknawięc okucia, ramy, szyby w sposób szczególny narażone są na uszkodzenia.

Nie polegajmy na „dbałość o nie” przez następne ekipy budowlane! Jako właściciele powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby uchronić okna przed uszkodzeniami.

W niniejszym celu dobrze jest stosować się do następujących zasad:

Należy zdjąć folię ochronną z profili, o ile nie zostało to zrobione na etapie składowania okien bądź montażu. Folię ochronną należy usunąć z okien w ciągu trzech miesięcy od zakupu w przypadku składowania okien w mieszkaniu nie narażonym na aktywne działanie promieni słonecznych oraz wysokiej temperatury lub najpóźniej w czasie tygodnia od ich montażu.  Współpracujemy z klientami o różnych oczekiwaniach przy różnych modelach nieruchomości. Różne są też  budżety za realizację. Jesteśmy po to aby znaleźć dla wszystkich najbardziej energooszczędne, efektywne oraz estetyczne okna dla każdego z was. Warto jeszcze zwrócić uwagę na całe przeszkody znajdujące się w oknie lub poza nim, jakie mogą uniemożliwić jego całkowite otwarcie. Ściany, drzwi, meble oraz inne przeszkody mogą utrudniać dostęp do okna i napuścić świeże powietrze.