Okna otwierane mogą być zaopatrzone w złożone systemy zawiasów, które umożliwiają na zablokowanie okna po jednej stronie, podczas gdy ciężar po przeciwnej stronie może zostać odłączona. Jest to dobra funkcja, która pozwala otwieranie okna w celu wprowadzenia świeżego tlenu do domu, wydostania się oraz oczyszczenia.

Znaczenie odpowiednich parapetów okien drewnianych.

Ważną cechą wielu okien plastikowych jest tradycyjny parapet, który jest instalowany u podstawy każdego okna plastikowego. Ten zakres jest instalowany wewnętrznie u podstawy każdego okna skrzydła, aby zapewnić dostateczne wody deszczowej z okna. Powodem, dla którego starodawne parapety okienne są tak ważne dla okien drewnianych jest to, że zapobiegają składaniu się wody deszczowej wewnątrz obudowy, co z czasem może powodować znaczne problemy z gniciem.

Wiele osób jest niepewnych rodzajem okien wielookiennych oraz rodzajem okiem bocznych.  Podczas gdy w naszym sklepie te dwa okna są zazwyczaj bardzo różne. Okna  skrzynkowe były mocniejsze niż okna okienne i popularne w okazałych domach, oba rodzaje używane są wymiennie w przemyśle okien skrzyniowych, a zatem działają w taki sam sposób!