Często czyścić zasłony, aby zapobiec gromadzeniu się kurzu. Aby to usunąć spróbuj użyć środka antyseptycznego. Jeżeli zauważysz pleśń na twoich ramach okiennych, wyczyść ją roztworem zawierającym odrobinę wybielacza domowego a dodatkowo odrobinę detergentu do prania.  Koniecznie noś gumowe rękawice aby chronić swoje ręce. Pozostaw roztwór na niecałe 5 minut, a następnie opłukaj czystą wodą.

Jednym z najefektywniejszych sposobów aby zapobiec zabrudzeniu parapetów na zewnątrz jest nałożenie na nie niewielkiej ilości wosku.

Utrzymuj czystość myjąc  i odkurzając swoje mieszkanie. Do okien po ostu użyj miękkiej tkaniny aby pozbyć się zabrudzeń. Jeśli zauważysz zabrudzenia to nadszedł moment by je dobrze oczyścić. Zdecydowanie zaleca się  wyciągnięcie i umycie okien w wannie aby zapobiec  bałaganowi i ułatwił pracę swojemu ciału. Jeśli są one winylowe, możesz użyć roztworu z 1 szklanki białego octu i 1\4 ciepłej wody. Możesz także dodać odrobinę płynu do czyszczenia naczyń na tworząc więcej piany. Po zmywaniu brudu spłucz je ciepłą wodą i wysusz miękką szmatką. Dobrze jest przejrzeć instrukcje dotyczące pielęgnacji przed umyciem by ich nie uszkodzić.

Jeśli twoje okna brudzą się zbyt często być może konieczne musisz wymienić filtr pieca. Sprawdź swój piec  aby zobaczyć stan twojego filtra.

Jeśli palisz w mieszkaniu możesz zauważyć dym nikotynowy lub inny brud w twoich oknach. Aby trwale oczyścić szkło, musisz użyć roztworu amoniaku. Użyj jednej szklanki pachnącego cytryną amoniaku w 1l  wody. Aby uzyskać optymalne wyniki, wyczyść zanieczyszczone ekrany na zewnątrz. Użyj miękkiego pędzelka do wyszorowania obu stron ekranu ciepłą wodą i detergentem do zmywania naczyń. Wystarczy przepłukać ekran wężem zewnętrznym i zostawić go do wyschnięcia przed ponownym zainstalowaniem.