Okna drewniane można je otwierać oraz zamykać za pomocą klamki i są łatwe w czyszczeniu w porównaniu z innymi stylami okien. W tym rodzaju dostępne są nieskończone opcje kolorów oraz wzorów, które zwiększają atrakcyjność mieszkania.

Okna drewniane są dość podobne do okien skrzynkowych, z tą różnicą, że są na górze ramy, a nie na boku. Okna te są zwykle używane nad innymi oknami i drzwiami, aby umożliwić dodatkową wentylację. Ze względu na duże rozmiary idealnie nadają się do mniejszych miejsc, gdzie szerokość jest nieco węższa niż wysokość. 

Podobnie jak okna markizy, okna skrzynkowe, które również są dość znane wśród właścicieli domów, mają podobny styl, w którym otwierają się na zewnątrz za pomocą zawiasu. Jednak różnica między okienkami skrzydłowymi i markizami polega na tym, że pierwsze otwiera się poziomo natomiast drugie pionowo. Ponadto mogą być również instalowane w taki sposób, aby otwierały się do wewnętrznej części zamiast na odwrót. Musisz wiedzieć, że jeśli poziom efektywności energetycznej Twojego domu będzie Twoim ważnym priorytetem, okna skrzynkowe i markizy będą najbardziej sprzyjać twoim preferencjom. Okna skrzynkowe mają mechanizm korbowy maskowany w ściśniętą uszczelkę, zamiast znajdować się w systemie kulkowym. Okna skrzynkowe są bardzo częstym wyborem na liście okien mieszkalnych oraz komercyjnych.