Styl drewniany jest to popularny styl okien oferujący standardowy design oraz| i} energooszczędność. Są to dobre opcje dla małych przestrzeni. Okna zaprojektowane z dwoma skrzydłami przesuniętymi pionowo jeden obok drugiego w jednej ramie dają więcej energii. Najlepszą rzeczą w tym stylu jest to, że zarówno dolną, jak i górną część urządzenia można otworzyć, a cieplejsze powietrze w pobliżu sufitu przemieszcza się w górę, a chłodniejsze powietrze przepływa przez dno.

Okna te wyglądają jak okna z podwójnymi zawieszkami, przy czym podstawową różnicą jest to, że można obsługiwać tylko dolną część. W tym projekcie można podnieść tylko dolną część okna, podczas gdy górna część pozostaje niezmienna. Są one jednak proste do czyszczenia i działają tak, jak okna z podwójnymi zawieszkami. Nie zajmując żadnej zewnętrznej lub wewnętrznej powierzchni po otwarciu, są one świetną opcją, aby zaktualizować wygląd swojego domu w przystępnych cenach. Takie okna są idealną opcją, gdy szerokość przekracza wysokość. Gdy jedna lub więcej skrzydeł przesuwa się obok siebie w poziomie wewnątrz ramy, a także ma odpowiednią przestrzeń dla izolacji między nimi, zajmują one ograniczone miejsce na ścianie. Działają dobrze w prawie każdej części mieszkania i gwarantują odpowiednią wentylację i naturalne światło. Łatwe otwieranie oraz czyszczenie, tego rodzaju okna są praktycznie przystosowalne do dowolnego rozmiaru biura. Możesz również dostosować opcje sypialni, pomieszczeń mieszkalnych oraz łazienek do własnych wymagań.

Te okna są zawieszone na jednym końcu i wychodzą z drugiego końca, tak jak drzwi. Są wielkie i najczęściej używane tam, gdzie rozmiarjest większa niż szerokość. Instalacja w szerokich przestrzeniach oferują wyraźne widoki i ogromną wentylację w mieszkaniu.