Kiedy kondensacja stanowi ogromny problem?

Kondensacja może stanowić kłopot całoroczny dla właścicieli mieszkań. Jest bardziej widoczna w miesiącach jesiennych i zimowych. W lecie kłopot kondensacji jest bardziej prawdopodobny z powodu innych źródeł wilgoci. Latem powietrze jest gorące a okna są zazwyczaj otwarte aby zapewnić odpowiednią wentylację.

Niezależnie od pory roku istotne jest rozwiązanie kłopotu kondensacji wcześniej niż później. Chociaż trochę wody może wydawać się nie bardzo szkodliwa, jeśli kondensacja nie zostanie natychmiast rozwiązana może to prowadzić do pleśni. Te myśli są nie tylko nieatrakcyjne ale są całkiem realne. {Pojawienie się pleśni w budynku może prowadzić do pewnych nieprzyjemnych problemów zdrowotnych takich jak kłopoty z zatokami, wysypki skórne a nawet zapalenie oskrzeli.

Jak mogę rozwiązać kłopoty z kondensacją w moim budynku?

Kondensacji można zapobiec zachowując wymaganą ostrożność. Krótko mówiąc, kontrola polega na obniżeniu wilgotności w budynku. Codzienne czynności, takie jak gotowanie, pranie, suszenie ubrań, prysznic i używanie centralnego ogrzewania, wytwarzają nadmiar wilgoci. Wykonując takie czynności upewnij się, że pomieszczenia są wystarczająco wentylowane.