Niestety, nieprawidłowa konserwacja i opóźnione naprawy mogą łatwo doprowadzić do problemów z oknami. Bez częstej opieki  trudno jest otwierać i zamykać okna przez lata. W niektórych przypadkach okna skrzydłowe nie będą w ogóle otwarte. A te kłopoty można naprawić!

Jako wiodący instalatorzy okien z pcv dostarczamy ten zachwycający, tradycyjnie inspirowany projekt z współczesną wygodą łatwej konserwacji. Oprócz instalacji nowych stolarki okiennej nasi eksperci są znani ze swoich porad dotyczących pielęgnacji stolarki okiennej . W niniejszym poście dzielimy się najlepszymi radami  jak naprawić okno. 

Okna otwierane są zaprojektowane tak, aby przeciwdziałać grawitacji w celem otwarcia i zamknięcia. Oznacza to, że każde zakłócenie systemu balansu okna jest niekorzystne dla mechanizmu otwierania i zamykania. Pomimo klasycznego i estetycznego wyglądu okna okiennego, okno wykorzystuje wyrafinowany system do przenoszenia wagi okna w celu prostego otwierania i zamykania. Okna uchylne pracują na małych urządzeniach zwanych butami balansowymi, które po wyłączeniu z ramy blokują pozostawieniu okna otwartego.

Profesjonalna kontrola i naprawa jest polecana w przypadku rozłączonych butów balansowych lub uszkodzonych elementów, które mogą spowodować, że rama ześlizgnie się z wyrównania.