Właściciele budynków z oknami otwieranymi do wewnątrz również informowali, że ich okna są prostsze do czyszczenia. Nie trzeba instalować drabiny ani przesuwać się przez okno, aby szkło zewnętrzne były dobrze i rzetelnie oczyszczone. Są jednak pewne minusy otwierania okien do wewnątrz. Niektóre elementy okien na przykład rolety nie mogą być zamknięte, gdy otwarte okno jest otwarte.

Okna otwierane do wewnątrz są również postrzegane za gwarantujące lepszą wentylację, pomagając w tworzeniu krzyżowej bryzy i przepływowi chłodnego powietrza. Dobra wentylacja jest nieodłącznym elementem w domach i może odblokować dużo korzyści dla poszczególnych osób. 

Dobra wentylacja gwarantuje, że powietrze, którym oddychasz, zawiera dużo niezbędnego tlenu i usuwa zanieczyszczenia powietrza, takie jak zapachy z toalety, dym i dwutlenek węgla. Jest to szczególnie ważne, gdy członkowie rodziny mają problemy z oddychaniem. Odpowiednio wentylowany dom może również mieć korzystny wpływ na twoją mentalność, a słaba jakość powietrza, jak wcześniej wykazano powoduje zaburzenia poziom koncentracji.