Nasza firma zamontowała setki różnych rodzai drzwi i okien przez około 20 lat. Każde okno zbudowane z wysokiej jakości materiałów o unikalnych cechach i zaletach. 

Nasze okna winylowe mają większą odporność i izolację; czteropunktowa rama oraz skrzydło zgrzewane, gwarantujące wytrzymałość konstrukcyjną i zwiększającą precyzję; system z trzema uszczelkami, odporny na wnikanie powietrza i wody; skrzydła odchylane na lewą lub prawą stronę, które wychylają się na zewnątrz. 

Zdumiewające, ale wciąż nie mówi się o tym, że skrzydło jest oknem, jakie jest przymocowane do ramy za pomocą jednego lub więcej zawiasów po jednej stronie ramy. Często tafle szkła są osadzone we wnęce i uszczelniane przy pomocy ukośnego kitu lub masy do glazury aby zabezpieczyć szybę. 

Okna pcv są często utrzymywane w stanie otwartym przy użyciu rygla – metalowego pręta służącego do utrzymywania okna skrzynkowego w określonej pozycji otwartej czy zamkniętej. Różnego rodzaju podpory skrzynkowe obejmują typ kołkowy, teleskopowy i tarciowy. Są one otwierane za pomocą korby, dźwigni lub rękojeści krzywkowej, jaka jest umieszczona wokół wysokości ręki albo na dole i jest jako blokada okienna do utrzymywania okna w pozycji pomimo wiatru.

Okna skrzynkowe charakteryzują się na ogół niższy wskaźnik wycieków powietrza niż okna przesuwne, ponieważ skrzydło jest zamykane poprzez dociśnięcie do ramy. Okna skrzynkowe idealnie sprawdzają się jeszcze w strategiach naturalnej wentylacji, szczególnie w gorącym klimacie. Mogą być tworzone na zawiasach, aby otwierać je na zewnątrz i ustawiać pod kątem, aby kierować wiatr do budynku.