Pamiętaj, by nie zapomnieć o dodatkowych funkcjach, dzięki którym Twoje nowe okna będą atrakcyjne i stylowe. Twój wybór klamki okiennej może mieć większy wpływ niż myślisz . Nie bój się rozmawiać z ekspertami aby określić style, które najlepiej pasują do Twojej prywatnej posiadłości.

Czy mogę wymienić stolarkę okienną mojego lokalu?

Podczas gdy zgoda na myślenie nie jest zwykle wymagana do wymiany stolarki otworowej, wymagana będzie jednak zgoda i zatwierdzenie przez przepisy budowlane. Jeżeli budynek znajduje się na liście lub w obszarze ochrony należy postarać się z zgodę na wymianę. Opcje wymiany stolarki okiennej będą ograniczone. Wybór okien zostanie odpowiednio sprawdzony aby upewnić się, że nie są one szkodliwego wpływu na charakter nieruchomości.

Praca z władzami regionalnymi  a nie przeciwko nim jest istotnym czynnikiem.  Jeżeli nie można naprawić stolarki otworowej w twoim budynku koniecznie zgłoś się na rozmowę z konserwatorem budynków w twoim regionie. Twój lokalny organ doradzi Ci w wyborze najbardziej pasujących opcji okna dla twojej konkretnej nieruchomości. Pamiętaj, że rozwiązanie, które wybierzesz winno zachować estetykę i dziedzictwo budynku.