Czy wartości współczynnika U i analizy są takie same?

Chociaż współczynniki U i wskaźniki ciepła okna działają wspólnie aby zapewnić czytelny obraz efektywności dla kupujących, wartość U może zostać wykorzystana do ujawnienia własnych wyników jako informacji o oszczędności energii.

Wartość u jest miarą tego, jak łatwo ciepło może przechodzić przez materiał. Materiały, które oddają więcej ciepła, mają większe wartości współczynnika u, podczas gdy materiały, które przepuszczają przez nie mniej ciepła, mają mniejsze wartości współczynnika u. W niektórych przypadkach okna o wyższej ocenie efektywności energetycznej mogą posiadać wyższą wartość współczynnika u niż okna o wyższej ocenie efektywności energetycznej. Może się to wydawać błędne, ponieważ niższe wartości u oznaczają lepszy poziom izolacji. Natomiast w wielu przypadkach inne elementy okna sprawiają, iż są one ogólnie lepsze, takie jak powłoka stosowana na szkle i szczelina między szybami.

Dlaczego warto pochylić się nad energooszczędnością okien? Ukończ projekt modernizacji domu, korzystając z najlepszej oferty energooszczędnych okien i drzwi. Dowiedz się więcej o zaletach energooszczędnej instalacji drzwi lub umów się z naszym zespołem bezpośrednio aby rozpocząć {prace|działanie.