Ważna decyzja powinna być kiedy należy wymienić stolarkę okienną? Istnieje wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę wymieniając okna. Koniecznym jest wziąć pod uwagę ramy czasowe, sezonowość i budżet. Zanim będzie można zamontować okna, koniecznym jest podjąć ważne kroki w zakresie pomiarów, wyboru oraz ostatniego etapu czyli zamawiania stolarki otworowej. Ten proces może zająć od 2 do czterech tygodni lub więcej, w zależności od tego, ile okien kupujesz i jakie style wybierasz.

Kiedy jest najlepszy czas w okresie roku do wymiany stolarki otworowej ?

Rzeczywista instalacja może potrwać od kilku dni do tygodnia, w zależności od tego, jak wysoki jest Twój dom i ile okien trzeba zamontować. 

Ogólnie rzecz biorąc, łagodne, suche warunki wiosny i lata są najlepsze dla instalacji okien. Oznacza to jednak, że profesjonalni monterzy stolarki okiennej będą bardzo zajęci w tych terminach. Jeśli nie masz nic przeciwko oczekiwaniu na ekipę kilka dodatkowych tygodni możesz spać spokojnie. Jednak jeśli czas gra dla ciebie istotną rolę, powinieneś umówić się na spotkanie w punkcie oferującym okna.