Rozważ niżej wymienione metody zapewnienia komfortu w pomieszczeniu

– Uszczelki – głównym krokiem, jaki możesz wykonać, jest nałożenie uszczelki na całe pęknięcia i dziury w parapetach, a ponadto w pozostałych osłonach okien. Pomoże to zatrzymać wilgoć i przewiewność powietrza z wnętrza mieszkania

domu. Następnie nałóż izolację pogodową, aby dodatkowo ocieplić okna. 

– Folia energetyczna: energooszczędna folia okienna jest odpowiednim narzędziem do utrzymania mieszkania w komfortowej temperaturze bez zużywania zbyt dużej ilości energii w zimie i latem. Ten sposób  blokuje promieniowanie podczerwone przed przechodzeniem przez okna. Oznacza to, że w okresie zimowym ciepło w twoim domu zostanie zablokowane przed wyciekiem przez szybę. W okresie letnim folia zapobiegnie przedostawaniu się ciepła z zewnątrz do wnętrza. 

– Zasłony termiczne: zawieszając zasłony na nowych oknach, możesz udekorować swój dom, jednocześnie hamując temperaturę na zewnątrz. Możesz nawet kupić zasłony zaprojektowane do ogrzania okien. Służą one jako tarcza przed ekstremalnym chłodem lub gorącem. Najczęściej są one wykonane w szerokiej gamie modeli i kolorów. Są one również nazywane kurtynami termicznymi, ponieważ są wyposażone w podkładki termiczne. Jeśli wolisz, możesz uszyć dodatkowe oparcie na zasłonach, aby zagwarantować dodatkową izolację.